Hodowla ryb w stawie - pstrągi


Feb '15

1

698


Dorotka
757
Mam do dyspozycji staw rybny za domem 2000 m2, w zasadzie bardziej zajmuje się nim mój małżonek. Ja z kolei, za sprawą męża, zaczęłam się interesować rybami. Nie wiedziałam o istnieniu wielu tak ciekawych gatunków. Jeszcze do niedawna znałam wyłącznie pospolite płocie, karasie, szczupaki, okonie i karpie - mamy je wszystkie w stawie. Teraz do mojej kolekcji dołączyły amury, jesiotry, jazie i wiele innych.
Hodowla ryb w stawie do najłatwiejszych nie należy, szczególnie trudny w pielęgnacji jest staw pstrągowy.  A taki własnie chcielibysmy z mężem założyć, mamy do dyspozycji jeszcze kilka wolnych hektarów. Czy ktoś mógłby doradzić, jak zaczać? Jak się do tego zabrać? Wymagania, coś o pielęgnacji? Chciałabym podeprzeć wiedzę książkową czyimś doświadczeniem. Pozdrawiam, Dorota. 

Dorotka
757
Aha i jak jeszcze z rejestracją takiego stawu? Tzn. pozwolenie wodno-prawne. 
edytowany Feb '16
Feb '16
Zapytam kumpla o te rzeczy, bo ma staw z karpiami założony, więc będzie się lepiej orientował w papierkach niż ja. Ogólnie z jego doświadczenia podpowiem wam tylko żebyście zabezpieczyli staw jakimś pastuchem elektrycznym, np. na sklepie www.pastuchy.pl, bo ani się obejrzycie, a zjawi się wam wydra.... u kumpla w pierwszym roku jak założył to z jednego stawu w kilka dni załatwiła z 1/4 hodowli...
Statystyki
Nasi użytkownicy dodali 109 wiadomości
Mamy 1753 zarejestrowanych użytkowników
Najnowszym użytkownikiem jest ZuzAjAk

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki