Arbuz Bingo - odmiana o niezwykle smacznych i dużych owocach

Smakosze arbuzów powinni zastanowić się nad wprowadzeniem arbuza Bingo do swojego ogrodu. Jego uprawa nie jest problematyczna, nawet w naszym klimacie osiąga duże rozmiary i dodatkowo jest niezwykle smaczny.

Opis

Bingo to średnio wczesna odmiana arbuza. Jest bardzo plenna i wyróżnia się siłą i szybkością wzrostu. Roślina nie jest jednak szczególnie rozrośnięta, nie wymaga więc podcinania. Tworzy duże owoce, które mogą osiągnąć masę od 8 do 12 kilogramów.

Powierzchnia arbuza jest gładka, bardzo rzadko może być lekko segmentowana, ma jasnozielony kolor pokryty ciemniejszymi plamkami o nieregularnych kształtach i nierównomiernie rozmieszczone. Ma owalny kształt.

Pod jasną skórką znajduje się różowy lub różowoczerwony miąższ, bardzo soczysty i wyróżniający się słodkim smakiem, w którym znajdują się bardzo liczne pestki. Wysiew zaleca się w czasie od lutego do marca, zbiór odbywa się na przełomie sierpnia i września.

Zastosowanie

Ze względu na swój smak, arbuz Bingo używany jest najczęściej do spożycia na surowo, może być też elementem deserów i sałatek owocowych. Nie nadaje się do długotrwałego przechowywania, powinien być spożywany w miarę bezpośrednio.

Odmiana przeznaczona jest do uprawy pod osłonami, w cieplejsze lata o sprzyjających warunkach może udać się w polu. Ze względu na dość duży pokrój rośliny, zaleca się rozstawę 80-100x100 centymetrów. Wyróżnia się bardzo dużą tolerancyjnością wobec chorób uwiądu.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki