Burak Opolski - jedna ze starszych odmian buraka ćwikłowego

Burak Opolski to jedna ze starszych odmian buraka ćwikłowego. Mimo pojawienia się na rynku nowszych, bardziej wytrzymałych odmian, burak Opolski nadal cieszy się dużą popularnością. Jest to bardzo wartościowa odmiana, która wyróżnia się uniwersalnością zastosowań.

Opis

Burak Opolski charakteryzuje się dużą plennością, zbiór jest zaskakująco wysoki nawet w niesprzyjających warunkach. Udział korzeni handlowych w plonie ogólnym jest bardzo wysoki – są to korzenie o 4-8 centymetrowej średnicy.

Jest to odmiana, która charakteryzuje się dużymi, cylindrycznymi w kształcie korzeniami o czerwonej skórce. Miąższ karminowoczerwony, bez widocznych pierścieni, jest bardzo smaczny, bardzo silnie wybarwiony dzięki dużej zawartości betaniny.

Zastosowanie

Ze względu na wysokie walory smakowe, mimo upływu lat burak Opolski nie traci na popularności. Nadal jest to jedna z najsmaczniejszych i najlepiej wybarwionych, cylindrycznych odmian buraka ćwikłowego. Jego korzenie mają szereg zastosowań – są wykorzystywane głównie do bezpośredniego spożycia i bieżącego zaopatrzenia rynku.

Co ważne, świetnie nadają się także do przetworów, szczególnie do produkcji soków, ale można je także przeznaczyć na ćwikłę lub do konserwowania. Wykazują także dużą przydatność do przechowywania – odpowiednio zabezpieczone są w stanie bez szwanku przetrwać całą zimę.

JAK DUŻO WIESZ O BURAKACH ĆWIKŁOWYCH? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/10] Jaką nazwę nosi mieszanka startego buraka z chrzanem?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki