Kabaczek Long White Bush 2 – poznaj ciekawą odmianę o jasnej skórce

Kabaczek Long White Bush 2 należy do grupy najzdrowszych warzyw, uprawianych w Polsce, ponieważ nie wykazuje skłonności do gromadzenia metali ciężkich, a poza tym jest bogaty w witaminę C. Jeśli chcielibyśmy zakonserwować coś innego niż ogórki, powinniśmy zwrócić uwagę na tę odmianę.

Opis

Roślina cechuje się pokrojem krzaczastym, jednak końce jej długich pędów, osiągających nawet 2,5 m, płożą się po ziemi. Owoce prezentowanej odmiany mają biały miąższ pokryty białokremową skórką, a w kształcie są cylindryczne. Warto wiedzieć, że moment osiągnięcia przez nie dojrzałości konsumpcyjnej rozpoznajemy po ich rozmiarze, zatem jeśli będą miały ok. 20 cm, to znaczy, że nadają się do zerwania. Owoce – gdy jeszcze są młode – idealnie sprawdzają się w przetworach i zachowują wyśmienite walory smakowe po zakonserwowaniu.

Uprawa

Odmiana Long White Bush 2 powinna być uprawiana bezpośrednio w gruncie. Nasiona kabaczka należy wysiać na zagony na początku maja. Najlepiej zastosować siew gniazdowy i w jednym dołku umieścić 2-3 nasiona. Pamiętajmy, że dla roślin o tak dużej rozłożystości zalecana rozstawa wynosi aż 1,5 × 1,5 m, stąd też wynika konieczność pozostawienia w gnieździe tylko jednego, najsilniejszego okazu.

Wymagania

Kabaczek potrzebuje przede wszystkim żyznego podłoża, które będzie dobrze utrzymywało wodę – to istotne ze względu na płytki system korzeniowy rośliny. Jeśli zdecydujemy się na nawożenie organiczne, prezentowana odmiana dobrze wyrośnie zarówno na glebie wzbogaconej obornikiem, jak i kompostem, natomiast w wypadku nawożenia mineralnego wymaga dość dużych dawek fosforu, potasu i azotu. Poza tym należy pamiętać, że Long White Bush 2, jak wszystkie warzywa dyniowate, potrzebuje ciepła, ponieważ nawet krótko trwające przymrozki mogą doprowadzić do zamierania roślin.

Dagmara Deska

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki