Kalafior Rober – niezwykle plenna odmiana handlowa o smacznych różyczkach

Chociaż odmiana kalafiora Rober powstała w Polsce już wiele lat temu, nadal cieszy się dużą popularnością. Odmiana ta wybierana jest przede wszystkim do uprawy z przeznaczeniem na handel. Tworzy duże, bardzo smaczne różyczki o świetnej jakości.

Opis

Kalafior Rober to wyróżniająca się odmiana kalafiora, która powstała w Polsce. Nadaje się do uprawy w okresie od wczesnej wiosny do jesieni. Charakteryzuje się silnie ulistnionymi roślinami o pokroju półwzniesionym. Ma pofalowane, ciemnozielone liście o owalnym lub lekko wydłużonym kształcie.

Rober tworzy duże róże, gruboziarniste, o białym zabarwieniu i półkolistym kształcie. Pojedyncze różyczki są dość mocno zbite. Jest to odmiana, która wyróżnia się bardzo wysokim odsetkiem plonu handlowego w plonie ogólnym oraz niezwykle dużą plennością.

Zastosowanie

Ze względu na wysokie plonowanie i tworzenie roślin o niezwykle wysokiej jakości, bez przebarwień i zniekształceń, kalafior Rober najczęściej wybierany jest do uprawy towarowej.

Nadaje się zarówno do uprawy w gruncie, w polu, jak i w nieogrzewanych tunelach foliowych. Odmiana nie ma dużych wymagań uprawowych, jest bardzo uniwersalna i nadaje się nawet do uprawy amatorskiej.

POZNAJ CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z KAPUSTĄ! [QUIZ]

[1/10] Ile ważyła największa kapusta na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki