Ogórek Atos – popularna odmiana szklarniowa wykorzystywana na nowalijki

Ogórek Atos to najpopularniejsza w Polsce odmiana ogórka spośród wszystkich przeznaczonych do uprawy w szklarni. Charakteryzuje się bardzo dużym plonem wczesnym, więc często bywa wykorzystywana na nowalijki.

Opis

Ta średnio wczesna odmiana tworzy średniej wielkości rośliny, na których wyrastają wyłącznie kwiaty żeńskie. Jest to odmiana szklarniowa, charakteryzuje się długimi owocami (około 28 centymetrów długości), które mają żywą w kolorze, zieloną skórkę z subtelnym połyskiem i bardzo wyraźne, delikatne żebrowania.

Jest to odmiana bardzo plenna, która tworzy dobrej jakości plon o dobrej strukturze. Nie zdarzają się egzemplarze zniekształcone lub parciejące. Nie wykazuje też tendencji do żółknięcia. Ogórek Atos wyróżnia się wysokim procentem plonu handlowego w plonie ogólnym.

Zastosowanie

Atos to typowa odmiana ogórka szklarniowego, nadaje się również do uprawy w ogrzewanych tunelach foliowych. Szczególnie polecana jest do uprawy w wełnie mineralnej, w której daje wyższy plon wczesny.

Jest to odmiana przeznaczona wyłącznie do uprawy towarowej z przeznaczeniem na handel ze względu na przeważający plon równych, ładnie wyglądających owoców.

Ma dość duże wymagania – w czasie owocowania wymaga mocno zwiększonego nawożenia potasem i wapnem – nawet do 15% więcej niż inne odmiany ogórka. Co więcej, potrzebuje ochrony chemicznej, gdyż jest mało odporna wobec mączniaków. Wykazuje się jednak dużą tolerancją wobec parcha dyniowatych.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki