Ogórek Izyd – wartościowa odmiana przeznaczona do uprawy towarowej

Odmiana Izyd powinna znajdować się na liście najbardziej wartościowych odmian ogórka. Szczególnie nadaje się do uprawy wielkotowarowej, z przeznaczeniem na handel i jako surowiec do przetwórstwa.

Opis

Ogórek Izyd to typowo konserwowa odmiana ogórka. Jej rośliny wyróżniają się bardzo dużą siłą wzrostu, są dość wysokie i bardzo rozgałęzione. Mają zadziwiającą zdolność do regeneracji, dzięki czemu zbiór owoców może być znacznie wydłużony, co z kolei zwiększa plon.

Jest to odmiana, która rodzi cylindryczne owoce o bardzo intensywnie zielonym kolorze skórki. Na skórce znajdują się wyraźne, grube brodawki, które pokrywają niemal całą powierzchnię. Ogórki tej odmiany są niezwykle kształtne – stosunek długości do średnicy wynosi 3:1.

Zastosowanie

Uprawę ogórków Izyd można prowadzić ograniczając ochronę chemiczną – wykazuje ponadprzeciętną odporność na mączniaka rzekomego. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów, dzięki czemu ogórek Izyd stał się jednym z najczęściej wybieranych ogórków do uprawy towarowej.

Jest to odmiana bardzo plenna, o dobrej strukturze plonu ogólnego i dość dużej proporcji plonu handlowego. Owoce nie wykazują tendencji do przerastania na grubość ani do żółknięcia.

Jest to odmiana, która najlepiej nadaje się do konserwowania, z powodzeniem można ją wykorzystać także do spożycia bezpośredniego. Nie poleca się jej natomiast do kiszenia.

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki