Pomidor Perkoz – wymagająca odmiana zalecana do uprawy szklarniowej i tunelowej

Uprawa pomidora Perkoz nie należy do najprostszych i z pewnością nie nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Jest to odmiana dość wymagająca, potrzebująca dodatkowego nawożenia i nawadniania.

Opis

Odmiana pomidora Perkoz polecana jest szczególnie do uprawy szklarniowej i tunelowej. Jest to odmiana, która tworzy bardzo silnie rosnące rośliny o dość dużym rozgałęzieniu.

Jest bardzo wczesna, do rozwoju i zawiązywania owoców nie potrzebuje, w przeciwieństwie do większości odmian, dużego natężenia światła. Owoce mają czerwoną, dobrze wybarwioną skórkę, są delikatnie, płytko żebrowane.

Bardzo smaczny miąższ również jest intensywnie czerwony. Owoce osiągają przeciętną masę w okolicach 80-100 gram. Mają kulisty, lekko spłaszczony kształt.

Zastosowanie

Pomidor Perkoz wyróżnia się bardzo smacznym miąższem. Jego uprawa nie należy do najprostszych – w okresie dojrzewania ma zwiększone zapotrzebowanie na składniki mineralne, szczególnie azot i potas, jednak źle znosi przenawożenie. Wymaga także utrzymania stałej temperatury – jest bardzo wrażliwy na jej spadki, w związku z czym nie nadaje się do uprawy polowej.

Zaleca się uprawę szklarniową i w ogrzewanych tunelach. Należy także pamiętać o regularnym nawadnianiu roślin, szczególnie w okresie plonowania. Najwyższy plon otrzymamy prowadząc roślinę na 9, maksymalnie 10 gron. Ze względu na pokrój, poleca się rozsadę roślin w zagęszczeniu 2,5-3 sztuki na metr kwadratowy.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki