Pomidor Rumba Ożarowska – odmiana o smacznym, mięsistym miąższu typu arbuzowego

To jedna z najbardziej popularnych odmian pomidora przeznaczona do przetwórstwa. Po przerobieniu nadal zachowuje swój kolor, dzięki czemu ładnie się prezentuje. Ma bardzo smaczny, mięsisty miąższ w typie arbuzowym.

Opis

Pomidor Rumba Ożarowska to bardzo wartościowa odmiana pomidora. Jest bardzo wczesna, owoce szybko pojawiają się na średnio rozrośniętej, niewysokiej roślinie o dość zwartym pokroju.

Pomidorki rosną w pojedynczych lub podwójnych gronach po kilka sztuk. Mają gładką, czerwoną skórkę bez wyraźnej piętki. Owoce Rumby Ożarowskiej są średniej wielkości, osiągają od 90 do 100 gram wagi, są dość twarde, na ich powierzchni rzadko można dostrzec bardzo słabe żebrowania.

Do skórki ściśle przylega miąższ w typie arbuzowym, bardzo smaczny i mięsisty o niewidocznym rdzeniu i wielu nieregularnie rozmieszczonych komór nasiennych.

Zastosowanie

Szczególnie polecana do przetwórstwa Rumba Ożarowska wyróżnia się krwistoczerwonym kolorem po przetworzeniu i w przecierze. Jest bardzo smaczna i nadaje się także do spożycia bezpośredniego.

Jest to odmiana, która najczęściej pojawia się w uprawie towarowej – ma twardy miąższ, więc dobrze sprawuje się w transporcie, odporna na zgniatanie i nie pękająca. Dodatkowo plon jest bardzo wyrównany, a odsetek plonu handlowego w ogólnym duży. Rumba Ożarowska charakteryzuje się dużą genetyczną odpornością na choroby typowe dla roślin psiankowatych.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki