Poziomka Rugia – jedna z najsmaczniejszych i najbardziej plennych odmian poziomki

Ta jedna z najsmaczniejszych odmian poziomki bardzo często pojawia się w ogródkach amatorskich. Nie ma dużych wymagań glebowych i do prawidłowego rozwoju nie potrzebuje dużo uwagi.

Opis

Poziomka Rugia to jedna z najbardziej plennych odmian poziomki. Owocuje przez długi czas – od połowy czerwca aż do pierwszym mrozów. Tworzy stosunkowo duże, silnie rosnące rośliny o zwartym, wzniesionym pokroju, na których dość szybko pojawiają się średniej wielkości owoce. Pojedyncza poziomka tej odmiany waży od 2 do 3 gram.

Rugia wyróżnia się kształtem i kolorem owoców – ich skórka jest bardzo intensywnie czerwona a nawet ciemnoczerwona. Owoce mają kształt wydłużonego, wąskiego stożka o ostrym zakończeniu. Charakteryzują się także bardzo wyraźnym aromatem i kremowym, soczystym miąższem, w smaku bardzo zbliżonym do leśnych poziomek. 

Zastosowanie

Poziomka Rugia przeznaczona jest do uprawy amatorskiej i właśnie najczęściej znajduje swoje miejsce w ogródkach amatorów. Jest bardzo smaczna i nie ma dużych wymagań, jedyne o czy trzeba pamiętać, to zastrzeżenie, że do prawidłowego wzrostu potrzebuje dobrze nawodnionego stanowiska.

Nadaje się wyłącznie do spożycia bezpośredniego – jej owoce są bardzo delikatne i nie powinny być transportowane. Nie jest zbyt przydatna do przechowywania przez dłuższy czas. Można ją uprawiać z nasion – nie poleca się rozmnażania wegetatywnego, gdyż kłącza mogą przenosić choroby. 

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki