Ceny i notowania indyków – 6-12 września 2021 r.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z najświeższymi informacjami na temat skupu i sprzedaży mięsa indyczego. W których makroregionach Polski jego ceny osiągnęły najwyższy poziom i jakim wahaniom ulegały? Oto notowania indyków z września 2021 r.

Ceny skupu indyków

Cena skupu indorów ustaliła się aktualnie na poziomie 4.926 zł/t, mamy zatem do czynienia z jej stagnacją. Indyczki kosztują natomiast 4.892 zł/t, płacimy więc za nie tyle samo, co w poprzednim notowaniu. W lipcu brojlery indycze osiągnęły następujące ceny (w przeliczeniu na kilogram): w północnym regionie Polski skupowano je po 5,67 zł/kg, w centralnym – po 5,68 zł/kg, w południowo-zachodnim – po 5,56 zł/kg, we wschodnim z kolei – po 5,80 zł/kg. Średnia cena indyków rzeźnych na polskim rynku wynosi 5,71 zł/kg.
Ceny sprzedaży elementów z indyka

Cena filetów z piersi indyka spadła w minionym tygodniu o 1%, jej wartość wynosi więc 14.667 zł/t. Skrzydła indycze sprzedaje się na polskim rynku po 6.635 zł/t, czyli o 2% taniej w stosunku do poprzedniego notowania. Udziec z indyka z kolei kosztuje 9.743 zł/t, a więc o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu. Indycza wątroba osiągnęła cenę 5.006 zł/t, odnotowano zatem jej spadek o 6%.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kategorie
Indyki

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki