Ceny i notowania jęczmienia – 18-28 listopada 2019 r.

Ile kosztuje obecnie jęczmień konsumpcyjny, paszowy i browarniany? Na jakim poziomie kształtują się jego ceny minimalne i maksymalne? W których województwach są najwyższe, a w których najniższe? Zapraszamy do zapoznania się z cenami i notowaniami jęczmienia z listopada 2019 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

2019-11-24 średnia cena skupu jęczmienia konsumpcyjnego w przedsiębiorstwach ustaliła się na poziomie 620 zł/t, w porównaniu do poprzedniego notowania doszło zatem do spadku jej wartości o 7%. Za surowiec paszowy z kolei dostawcom oferowano średnio 651 zł/t, czyli tyle samo, co w zeszłym tygodniu. Jęczmień browarniany osiągnął średnią cenę 691 zł/t, skupowano go więc o 5% taniej w porównaniu do ostatniego notowania.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena jęczmienia, sprzedawanego na krajowych targowiskach, 2019-11-22 wyniosła 787 zł/t, w stosunku do danych z poprzedniego tygodnia spadła zatem o 1%. Najniższa odnotowana cena tony surowca wyniosła 600 zł, co jest równoznaczne z jej stagnacją. Najwyższa targowiskowa cena jęczmienia ukształtowała się na poziomie 1000 zł/t, nie uległa więc zmianie.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

Najniższą cenę jęczmień osiągnął obecnie w województwie: Lubelskie, gdzie sprzedaje się go po 725 zł/t. Notowania tego surowca są najwyższe w województwie: Śląskie, tam bowiem kosztuje on 844 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W minionym tygodniu jęczmień można było nabyć po najniższej cenie na targowisku Proszowice (Małopolskie), na którym jego cena wyniosła 600 zł. Najwięcej tona zboża kosztowała na targowiskach Tuszyn (Łódzkie), Ostrołęka (Mazowieckie), Kolno (Podlaskie), Racibórz (Śląskie), Skoczów (Śląskie), Czarnków (Wielkopolskie), Leszno (Wielkopolskie), gdzie za jęczmień płacono 900 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Jęczmień

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki