Ceny i notowania jęczmienia – 20-26 stycznia 2020 r.

Ile kosztuje obecnie jęczmień konsumpcyjny, paszowy i browarniany? Na jakim poziomie kształtują się jego ceny minimalne i maksymalne? W których województwach są najwyższe, a w których najniższe? Zapraszamy do zapoznania się z cenami i notowaniami jęczmienia ze stycznia 2020 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

2020-01-26 średnia cena skupu jęczmienia konsumpcyjnego w przedsiębiorstwach ustaliła się na poziomie 632 zł/t, w porównaniu do poprzedniego notowania doszło zatem do spadku jej wartości o 3%. Za surowiec paszowy z kolei dostawcom oferowano średnio 670 zł/t, czyli o 3% więcej niż w zeszłym tygodniu. Jęczmień browarniany osiągnął średnią cenę 743 zł/t, skupowano go więc po niezmienionej cenie w porównaniu do ostatniego notowania.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena jęczmienia, sprzedawanego na krajowych targowiskach, 2020-01-24 wyniosła 794 zł/t, w stosunku do danych z poprzedniego tygodnia wzrosła zatem o 1%. Najniższa odnotowana cena tony surowca wyniosła 650 zł, co jest równoznaczne z jej wzrostem o 8%. Najwyższa targowiskowa cena jęczmienia ukształtowała się na poziomie 1000 zł/t, wzrosła więc o 5%.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

Najniższą cenę jęczmień osiągnął obecnie w województwie: Świętokrzyskie, gdzie sprzedaje się go po 670 zł/t. Notowania tego surowca są najwyższe w województwie: Lubuskie, tam bowiem kosztuje on 850 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W minionym tygodniu jęczmień można było nabyć po najniższej cenie na targowiskach Proszowice (Małopolskie), Sokołów Podl. (Mazowieckie), na którym jego cena wyniosła 650 zł. Najwięcej tona zboża kosztowała na targowiskach Długosiodło (Mazowieckie), Ostrołęka (Mazowieckie), Kolno (Podlaskie), Racibórz (Śląskie), Skoczów (Śląskie), Czarnków (Wielkopolskie), Leszno (Wielkopolskie), gdzie za jęczmień płacono 900 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Jęczmień

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki