Ceny i notowania jęczmienia – 25 listopada – 1 grudnia 2019 r.

Ile kosztuje obecnie jęczmień konsumpcyjny, paszowy i browarniany? Na jakim poziomie kształtują się jego ceny minimalne i maksymalne? W których województwach są najwyższe, a w których najniższe? Zapraszamy do zapoznania się z cenami i notowaniami jęczmienia z przełomu listopada i grudnia 2019 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

2019-12-01 średnia cena skupu jęczmienia konsumpcyjnego w przedsiębiorstwach ustaliła się na poziomie 659 zł/t, w porównaniu do poprzedniego notowania doszło zatem do wzrostu jej wartości o 6%. Za surowiec paszowy z kolei dostawcom oferowano średnio 665 zł/t, czyli o 2% więcej niż w zeszłym tygodniu. Jęczmień browarniany osiągnął średnią cenę 749 zł/t, skupowano go więc o 8% drożej w porównaniu do ostatniego notowania.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena jęczmienia, sprzedawanego na krajowych targowiskach, 2019-11-29 wyniosła 786 zł/t, w stosunku do danych z poprzedniego tygodnia nie uległa zatem wahaniom. Najniższa odnotowana cena tony surowca wyniosła 550 zł, co jest równoznaczne z jej spadkiem o 8%. Najwyższa targowiskowa cena jęczmienia ukształtowała się na poziomie 1000 zł/t, nie uległa więc zmianie.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

Najniższą cenę jęczmień osiągnął obecnie w województwie: Świętokrzyskie, gdzie sprzedaje się go po 550 zł/t. Notowania tego surowca są najwyższe w województwie: Małopolskie, tam bowiem kosztuje on 849 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W minionym tygodniu jęczmień można było nabyć po najniższej cenie na targowisku Skalbmierz (Świętokrzyskie), na którym jego cena wyniosła 550 zł. Najwięcej tona zboża kosztowała na targowiskach Szczucin (Małopolskie), Długosiodło (Mazowieckie), Ostrołęka (Mazowieckie), Kolno (Podlaskie), Racibórz (Śląskie), Skoczów (Śląskie), Leszno (Wielkopolskie), gdzie za jęczmień płacono 900 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Jęczmień

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki