Ceny i notowania jęczmienia – 28 października – 3 listopada 2019 r.

Ile kosztuje obecnie jęczmień konsumpcyjny, paszowy i browarniany? Na jakim poziomie kształtują się jego ceny minimalne i maksymalne? W których województwach są najwyższe, a w których najniższe? Zapraszamy do zapoznania się z cenami i notowaniami jęczmienia z przełomu października i listopada 2019 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

2019-11-03 średnia cena skupu jęczmienia konsumpcyjnego w przedsiębiorstwach ustaliła się na poziomie 626 zł/t, w porównaniu do poprzedniego notowania doszło zatem do spadku jej wartości o 6%. Za surowiec paszowy z kolei dostawcom oferowano średnio 648 zł/t, czyli tyle samo, co w zeszłym tygodniu. Jęczmień browarniany osiągnął średnią cenę 727 zł/t, skupowano go więc o 2% drożej w porównaniu do ostatniego notowania.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena jęczmienia, sprzedawanego na krajowych targowiskach, 2019-11-01 wyniosła 778 zł/t, w stosunku do danych z poprzedniego tygodnia nie uległa zatem wahaniom. Najniższa odnotowana cena tony surowca wyniosła 560 zł, co jest równoznaczne z jej stagnacją. Najwyższa targowiskowa cena jęczmienia ukształtowała się na poziomie 1000 zł/t, wzrosła więc o 5%.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

Najniższą cenę jęczmień osiągnął obecnie w województwie: Świętokrzyskie, gdzie sprzedaje się go po 655 zł/t. Notowania tego surowca są najwyższe w województwie: Małopolskie, tam bowiem kosztuje on 855 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W minionym tygodniu jęczmień można było nabyć po najniższej cenie na targowisku Skalbmierz (Świętokrzyskie), na którym jego cena wyniosła 560 zł. Najwięcej tona zboża kosztowała na targowiskach Tuszyn (Łódzkie), Szczucin (Małopolskie), Ostrołęka (Mazowieckie), Racibórz (Śląskie), Skoczów (Śląskie), gdzie za jęczmień płacono 900 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Jęczmień

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki