Ceny i notowania kukurydzy – 30 marca – 5 kwietnia 2015 r.

Przedstawiamy ceny i notowania kukurydzy w kwietniu 2015 r. Podpowiadamy, jak w skali tygodnia i roku zmieniały się koszty zakupu surowca paszowego. Zestawiamy ceny kukurydzy z najdroższych i najtańszych targowisk oraz prezentujemy skrajne różnice jej notowań w różnych województwach.

Zmiany cen w przedsiębiorstwach

2015-04-05 cena kukurydzy paszowej wyniosła 587 zł/t, odnotowano zatem jej spadek o 15% w stosunku do minionego roku. W porównaniu do 2013r. cena kukurydzy spadła natomiast o 32%.

Ceny na polskich targowiskach

W tym tygodniu na polskich targowiskach sprzedawano kukurydzę po średniej cenie 752 zł/t, jej wartość nie uległa zatem zmianie w porównaniu do 2015-03-27. Minimalna cena, jaką płacono za tonę materiału paszowego, ukształtowała się na poziomie 500 zł, mieliśmy więc do czynienia z jej stagnacją. Cena maksymalna surowca osiągnęła z kolei 900 zł/t, wyniosła zatem tyle samo, ile w zeszłym tygodniu.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W dniu 2015-04-03 kukurydzę mogliśmy kupić po najniższej cenie w województwie: Wielkopolskie, gdzie tona paszy kosztowała 637 zł. Najwyższą wartość cena kukurydzy osiągnęła w województwie: Podkarpackie – za tonę surowca klienci płacili tam 900 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W zeszłym tygodniu cena kukurydzy osiągnęła najniższą wartość na targowisku Nowe Miasto (Mazowieckie) gdzie tona materiału paszowego kosztowała 500 zł. Najwięcej trzeba było natomiast zapłacić na targowiskach Rudnik n/S (Podkarpackie), Ustrzyki Dolne (Podkarpackie), Skoczów (Śląskie), gdzie cena surowca ukształtowała się na poziomie 900 zł/t.

Kategorie
Kukurydza

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki