Ceny i notowania pszenicy – 10-16 września 2018 r.

Jak kształtowały się ceny pszenicy w krajowych przedsiębiorstwach i na polskich targowiskach? Gdzie można było kupić ją najtaniej, gdzie kosztowała najwięcej? Przedstawiamy ceny i notowania pszenicy z września 2018 r.

Roczne zmiany cen w przedsiębiorstwach

Za pszenicę konsumpcyjną przedsiębiorcy płacili w minionym tygodniu 804 zł/t, za paszową natomiast – 794 zł/t. Zmiany cen pszenicy w przedsiębiorstwach w stosunku do 2017 r. kształtowały się zatem następująco: cena pszenicy konsumpcyjnej wzrosła o 22%, podczas gdy cena pszenicy paszowej wzrosła o 17%.

Ceny na polskich targowiskach

2018-09-16 na targowiskach w Polsce płacono za pszenicę średnio 845 zł/t, odnotowano zatem wzrost jej ceny o 1% w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Cena minimalna pszenicy ukształtowała się na poziomie 625 zł/t, co oznacza, że jej wartość spadła o 11%. Cena maksymalna surowca nie uległa zmianie i ustaliła się na poziomie 1000 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W tym tygodniu pszenicę najtaniej można było kupić w województwie: Świętokrzyskie, gdzie kosztowała 659 zł/t. Najwyższą cenę osiągnęła z kolei w województwie: Lubuskie, gdzie za tonę surowca trzeba było zapłacić 1000 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Powyższe zmiany znalazły odzwierciedlenie na targowiskach w różnych rejonach Polski. Najniższą cenę pszenicy odnotowano na targowisku: Staszów (Świętokrzyskie), gdzie kosztowała 625 zł/t. Najdrożej sprzedawano ją na targowiskach: Żary (Lubuskie), Mszczonów (Mazowieckie) oraz Leszno i Śmigiel (Wielkopolskie), gdzie koszt jednej tony wyniósł 1000 zł.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kategorie
Pszenica

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki