Ceny i notowania pszenżyta – 28 września – 4 października 2020 r.

Jakim zmianom ulegają średnie ceny pszenżyta w przedsiębiorstwach? Jakie maksymalne i minimalne ceny osiąga to zboże na krajowych targowiskach? W którym województwie kosztuje najmniej, a w którym najwięcej? Oto aktualne ceny i notowania pszenżyta z przełomu września i października 2020 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego 04.10.2020 płacono średnio 625 zł/t, w ciągu tygodnia jej wartość nie uległa wahaniom. Struktura obrotu wyniosła 6,2 %.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się w zeszłym tygodniu na poziomie 688 zł/t, co oznacza brak zmian w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 475-950 zł/t. W ciągu tygodnia najniższa możliwa cena surowca uległa zastojowi, podczas gdy najwyższa spadła o 5%.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W minionym tygodniu pszenżyto można było kupić najtaniej w województwie: Zachodniopomorskie, tona surowca kosztowała tam bowiem 580 zł. Jego cena osiągnęła najwyższą wartość w województwie: Lubuskie, gdzie za tonę materiału paszowego płacono 900 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Według najnowszych notowań pszenżyto sprzedaje się najtaniej na targowisku Garwolin (Mazowieckie) – za tonę zboża zapłacimy tam 475 zł. Najdrożej można je nabyć z kolei na targowiskach Żary (Lubuskie), Leszno (Wielkopolskie), gdzie koszt surowca wzrósł do 900 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Pszenżyto

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki