Ceny i notowania pszenżyta – 31 maja – 6 czerwca 2021 r.

Jakim zmianom ulegają średnie ceny pszenżyta w przedsiębiorstwach? Jakie maksymalne i minimalne ceny osiąga to zboże na krajowych targowiskach? W którym województwie kosztuje najmniej, a w którym najwięcej? Oto aktualne ceny i notowania pszenżyta z przełomu maja i czerwca 2021 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego 06.06.2021 płacono średnio 890 zł/t, w ciągu tygodnia jej wartość wzrosła zatem o 3%. Struktura obrotu wyniosła 6,0 %.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się w zeszłym tygodniu na poziomie 841 zł/t, co oznacza brak zmian w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 700-1100 zł/t. W ciągu tygodnia najniższa możliwa cena surowca wzrosła o 7%, podczas gdy najwyższa nie poddała się wahaniom.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W minionym tygodniu pszenżyto można było kupić najtaniej w województwie: Lubelskie, tona surowca kosztowała tam bowiem 800 zł. Jego cena osiągnęła najwyższą wartość w województwie: Wielkopolskie, gdzie za tonę materiału paszowego płacono 938 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Według najnowszych notowań pszenżyto sprzedaje się najtaniej na targowisku: Głowaczów (Mazowieckie) – za tonę zboża zapłacimy tam 700 zł. Najdrożej można je nabyć z kolei na targowisku: Śmigiel (Wielkopolskie), gdzie koszt surowca wzrósł do 1100 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Pszenżyto

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki