Ceny i notowania pszenżyta – 4-10 maja 2020 r.

Jakim zmianom ulegają średnie ceny pszenżyta w przedsiębiorstwach? Jakie maksymalne i minimalne ceny osiąga to zboże na krajowych targowiskach? W którym województwie kosztuje najmniej, a w którym najwięcej? Oto aktualne ceny i notowania pszenżyta w maju 2020 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego 2020-05-10 płacono średnio 697 zł/t, w ciągu tygodnia jej wartość wzrosła zatem o 1%. Struktura obrotu wyniosła 6,4 %.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się w zeszłym tygodniu na poziomie 737 zł/t, co oznacza brak zmian w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 600-1000 zł/t. W ciągu tygodnia najniższa możliwa cena surowca uległa zastojowi, podczas gdy najwyższa wzrosła o 11%.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W minionym tygodniu pszenżyto można było kupić najtaniej w województwie: Lubelskie, tona surowca kosztowała tam bowiem 675 zł. Jego cena osiągnęła najwyższą wartość w województwie: Zachodniopomorskie, gdzie za tonę materiału paszowego płacono 900 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Według najnowszych notowań pszenżyto sprzedaje się najdrożej na targowisku: Kolno (Podlaskie) – za tonę zboża zapłacimy tam 1.000 zł. Najtaniej można je nabyć z kolei na targowiskach: Przytyk i Siedlce (Mazowieckie) oraz Sokółka (Podlaskie), gdzie koszt surowca wyniósł 600 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Pszenżyto

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki