Ceny i notowania pszenżyta – 4-10 stycznia 2021 r.

Jakim zmianom ulegają średnie ceny pszenżyta w przedsiębiorstwach? Jakie maksymalne i minimalne ceny osiąga to zboże na krajowych targowiskach? W którym województwie kosztuje najmniej, a w którym najwięcej? Oto aktualne ceny i notowania pszenżyta w styczniu 2021 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego 10.01.2021 płacono średnio 587 zł/t, w ciągu tygodnia jej wartość wzrosła zatem o 1%. Struktura obrotu wyniosła 0,2 %.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się w zeszłym tygodniu na poziomie 736 zł/t, co oznacza brak zmian w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 550-900 zł/t. W ciągu tygodnia najniższa możliwa cena surowca wzrosła o 10%, podczas gdy najwyższa nie poddała się wahaniom.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W minionym tygodniu pszenżyto można było kupić najtaniej w województwie: Świętokrzyskie, tona surowca kosztowała tam bowiem 600 zł. Jego cena osiągnęła najwyższą wartość w województwie: Podkarpackie, gdzie za tonę materiału paszowego płacono 875 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Według najnowszych notowań pszenżyto sprzedaje się najtaniej na targowisku Sokółka (Podlaskie) – za tonę zboża zapłacimy tam 550 zł. Najdrożej można je nabyć z kolei na targowiskach Rudnik n/S (Podkarpackie), Leszno (Wielkopolskie), gdzie koszt surowca wzrósł do 900 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Pszenżyto

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki