Ceny i notowania pszenżyta – 6-12 lipca 2020 r.

Jakim zmianom ulegają średnie ceny pszenżyta w przedsiębiorstwach? Jakie maksymalne i minimalne ceny osiąga to zboże na krajowych targowiskach? W którym województwie kosztuje najmniej, a w którym najwięcej? Oto aktualne ceny i notowania pszenżyta z lipca 2020 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego 2020-07-12 płacono średnio 694 zł/t, w ciągu tygodnia jej wartość nie uległa wahaniom. Struktura obrotu wyniosła 10,0 %.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się w zeszłym tygodniu na poziomie 745 zł/t, co oznacza brak zmian w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 600-1000 zł/t. W ciągu tygodnia najniższa możliwa cena surowca uległa zastojowi, podczas gdy najwyższa nie poddała się wahaniom.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W minionym tygodniu pszenżyto można było kupić najtaniej w województwie: Warmińsko-Mazurskie, tona surowca kosztowała tam bowiem 650 zł. Jego cena osiągnęła najwyższą wartość w województwie: Małopolskie, gdzie za tonę materiału paszowego płacono 875 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Według najnowszych notowań pszenżyto sprzedaje się najtaniej na targowiskach: Skrwilno (Kujawsko-Pomorskie), Ryki (Lubelskie) i Siedlce (Mazowieckie) – za tonę zboża zapłacimy tam 600 zł. Najdrożej można je nabyć z kolei na targowisku: Sławno (Zachodniopomorskie), gdzie koszt surowca wzrósł do 1000 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Pszenżyto

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki