Ceny i notowania pszenżyta – 9-15 sierpnia 2021 r.

Jakim zmianom ulegają średnie ceny pszenżyta w przedsiębiorstwach? Jakie maksymalne i minimalne ceny osiąga to zboże na krajowych targowiskach? W którym województwie kosztuje najmniej, a w którym najwięcej? Oto aktualne ceny i notowania pszenżyta z sierpnia 2021 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego 15.08.2021 płacono średnio 792 zł/t, w ciągu tygodnia jej wartość wzrosła zatem o 6%. Struktura obrotu wyniosła 8,1 %.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się w zeszłym tygodniu na poziomie 819 zł/t, co oznacza brak zmian w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 650-1000 zł/t. W ciągu tygodnia najniższa możliwa cena surowca wzrosła o 18%, podczas gdy najwyższa nie poddała się wahaniom.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W minionym tygodniu pszenżyto można było kupić najtaniej w województwie: Mazowieckie, tona surowca kosztowała tam bowiem 759 zł. Jego cena osiągnęła najwyższą wartość w województwie: Wielkopolskie, gdzie za tonę materiału paszowego płacono 938 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Według najnowszych notowań pszenżyto sprzedaje się najtaniej na targowiskach: Głowaczów (Mazowieckie) i Sokółka (Podlaskie) – za tonę zboża zapłacimy tam 650 zł. Najdrożej można je nabyć z kolei na targowiskach: Rudnik (Podkarpackie) i Śmigiel (Wielkopolskie), gdzie koszt surowca wzrósł do 1000 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

Kategorie
Pszenżyto

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki