Ceny i notowania ziemniaków – 6-16 kwietnia 2015 r.

Jak zmieniały się ceny i notowania ziemniaków w kwietniu 2015 r.? Poniżej prezentujemy wartości ich cen hurtowych i podpowiadamy, w których województwach i na których targowiskach można było kupić ziemniaki najtaniej, a na których najdrożej.

Zmiany cen hurtowych

W tym tygodniu minimalna cena hurtowa ziemniaków wyniosła 0,20 zł/kg, maksymalna zaś 0,55 zł/kg. Oznacza to stagnację ceny minimalnej w porównaniu do minionego tygodnia przy jednoczesnym braku zmian ceny maksymalnej. W ciągu miesiąca natomiast odnotowano spadek ceny minimalnej ziemniaków o 20% i spadek ich ceny maksymalnej o 8%.

Zmiany cen na targowiskach

Średnia cena ziemniaków na polskich targowiskach ukształtowała się w tym tygodniu na poziomie 61,42 zł/dt. Odnotowano zatem jej 1-procentowy wzrost w porównaniu do tygodnia minionego i 44-procentowy spadek w stosunku do zeszłego roku.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych województwach i miejscowościach

Ziemniaki jadalne ziemniaki osiągnęły najniższą średnią cenę, 26,8 zł/dt, w województwie: MAŁOPOLSKIE. Najdrożej sprzedawano je natomiast w województwie: LUBUSKIE, gdzie koszt jednej decytony wyniósł 100 zł. Kupujący mogli nabyć ziemniaki najtaniej na targowisku Proszowice (MAŁOPOLSKIE), za jedną decytonę należało tam zapłacić bowiem 10 zł. Najwyższą cenę, 120 zł/dt, płacili klienci na targowisku Dźierzgoń (POMORSKIE).

Kategorie
Ziemniaki

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki