Jabłoń dzika

Jabłoń dzika Jabłoń dzika

Poniżej prezentujemy opis i ciekawostki na temat rośliny: Jabłoń dzika. Z opisu dowiesz się wszystkiego na temat występowania, uprawy, właściwości i pielęgnacji prezentowanej rośliny.

Nazwa łacińska:

Malus sylvestris

Rodzina:

różowate - Rosaceae

Kolor kwiatu:

różowawy

Liście:

jajowate

Forma kwiatu:

kwiaty o pięciu płatkach

Charakterystyka:

jabłoń dzika jest małym drzewem o gęstej i kopulastej koronie którą tworzą silnie splecone gałęzie. Pokrywa ją szarobrązowa kora, która jest drobno popękana. Cierniste, cienkie pędy w górnej części są fioletowe, zaś w dolnej jasnobrązowe. Pokrywają je owalne liście o piłkowanych brzegach i zaokrąglonej nasadzie z zaostrzonym wierzchołkiem. Kwiaty mają lekko różowy odcień i osadzone są na szypułkach w kątach krótkopędów. Owocami są kuliste jabłka. Mają błyszczącą powierzchnię i lekko czerwony rumieniec. 

Gleba:

lekko wapienna

Forma życiowa:

roślina wolnopłatkowa

Roślina lecznicza:

nie

Roślina trująca:

nie

Roślina chroniona:

nie

Występowanie:

lasy liściaste

Okres kwitnienia:

od kwietnia do maja

Wysokość:

do 10 m

Właściwości:

drzewo jabłoni dzikiej jest cennym materiałem w tokarstwie, za względu na jego wytrzymałość i jego czerwone zabarwienie. Owoce mają cierpki smak, mimo to służą do wyrobów galaretek.

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki