Naparstnica purpurowa

Naparstnica purpurowa Naparstnica purpurowa

Poniżej prezentujemy opis i ciekawostki na temat rośliny: Naparstnica purpurowa . Z opisu dowiesz się wszystkiego na temat występowania, uprawy, właściwości i pielęgnacji prezentowanej rośliny.

Nazwa łacińska:

Digitalis purpurea

Rodzina:

bobkowate - Plantaginaceae

Kolor kwiatu:

jasnopurpurowy

Liście:

jajowatolancetowate

Forma kwiatu:

kwiaty grzbieciste

Charakterystyka:

naparstnica purpurowa w pierwszym roku wegetacji wytwarza liście, które zebrane są w rozetkę. Osadzone są na długim ogonku. Mają jajowaty lub eliptyczny kształt. W następnym roku roślina wytwarza kwiatonośną łodygę. Jest wzniesiona i pokryta szarym kutnerem. Liście łodygowe są lancetowate i osadzone na coraz krótszych ogonkach. Wszystkie liście mają mocno owłosioną spodnią stronę i karbowane brzegi. Kwiaty zwisają na szypułkach, które wyrastają w kątach lancetowatych przysadek. Korona kwiatów ma dzwonkowaty kształt. Złożona jest z dwóch zrośniętych warg, które w środku są owłosione i widać na nich ciemne plamki. Roślina wytwarza jajowate torebki, w których są malutkie nasiona.

Gleba:

bogata w azot

Forma życiowa:

bylina, roślina zrosłopłatkowa

Roślina lecznicza:

tak

Roślina trująca:

tak

Roślina chroniona:

tak

Występowanie:

polany, widne lasy, zarośla, łąki

Okres kwitnienia:

od czerwca do lipca

Wysokość:

od 30 do 150 cm

Właściwości:

roślina zawiera substancje, które wykorzystywane są do leków nasercowych, jednak w niewłaściwych proporcjach mogą spowodować zatrucie.

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki