Nostrzyk biały

Nostrzyk biały Nostrzyk biały

Poniżej prezentujemy opis i ciekawostki na temat rośliny: Nostrzyk biały. Z opisu dowiesz się wszystkiego na temat występowania, uprawy, właściwości i pielęgnacji prezentowanej rośliny.

Nazwa łacińska:

Melilotus albus

Rodzina:

bobowate - Fabaceae

Kolor kwiatu:

biały

Liście:

trójlistkowe

Forma kwiatu:

kwiaty wielopłatkowe

Charakterystyka:

nostrzyk biały ma wniesioną i rozgałęzioną łodygę, która ma siny kolor. Rosną na niej ciemnozielone liście złożone z trzech listków. Listki liści górnych są szerokie, natomiast liści górnych wąskie i lancetowate. Wszystkie listki niezależnie od położenia mają nieregularnie ząbkowane brzegi. Drobne kwiaty zebrane są w długie kwiatostany przypominające kłosy. Po przekwitnięciu roślina wytwarza ciemne strąki.

Gleba:

kamienista, gliniasta, zasobna w azot

Forma życiowa:

roślina dwuletnia, wolnopłatkowa

Roślina lecznicza:

tak

Roślina trująca:

nie

Roślina chroniona:

nie

Występowanie:

miejsca nasłonecznione, przydroża, kamieniste miejsca ruderalne i nasypy kolejowe,

Okres kwitnienia:

od lipca do października

Wysokość:

od 30 do 150 cm

Właściwości:

roślina działa uspokajająco i zmiękczająco. Kumaryna zawarta w roślinie jest antykoagulantem krwi, oznacza to, że zwierzę, które skaleczy się po zjedzeniu nostrzyka białego może wykrwawić się i zdechnąć z powodu braku krzepliwości krwi. Kumaryna działa również leczniczo w małych dawkach. Zmniejszenie krzepliwości krwi ułatwia krążenie i zmniejsza obrzęki. Nostrzyk biały jest bardzo miododajny.

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki