Facelia błękitna poplon międzyplon WYSYŁKA

Porównaj

15.00 zł

Facelia ze zbiorów 2015,oczyszczona.Gotowa do siewu. Możliwość wysyłki kurierem. Koszt wysłania worka o wadze do 25 kg. wynosi 25 zł. Facelia jest jedną z najbardziej niezawodnych roślin poplonowych uprawianych na wszystkich rodzajach gleb. Potrafi pobierać wymyte składniki pokarmowe z głębszych warstw gleby (ma głęboki, dobrze rozwinięty system korzeniowy) i przemieszczać je do swoich organów w części nadziemnej.Posiada niewielkie wymagania glebowe, jest odporna na suszę, a ponadto dość dobrze znosi jesienne przymrozki do minus 7-10 stopni C. Zalety facelii to także krótki okres wegetacji, wynoszący 90-110 dni (zależny od warunków pogodowych).
W sprzyjających warunkach pogodowych dobry plon zielonej masy można otrzymać już po 50-60 dniach. Szybkie tempo wzrostu powoduje zagłuszanie wschodzących chwastów i chroni glebę przed stratami wilgoci.
W poplonie ścierniskowym, gdy rośliny facelii osiągną wysokość 30-40 cm, można otrzymać 20-30 t/ha zielonki.Ważna materia organiczna
W gospodarstwach bezinwentarzowych poplony mają za zadanie pozostawić po sobie dużą ilość materii organicznej.Facelia poprawia żyzności gleby, przyczynia się do uzyskania zadowalających plonów o dobrej jakości. Poplony zazwyczaj wysiewamy na polach, które przeznaczamy pod uprawę roślin jarych (zboża jare, buraki cukrowe, kukurydza, ziemniaki).
Gospodarstwa, w których udział zbóż w strukturze zasiewów przekracza 70 proc., powinny być w pierwszej kolejności obsiewane poplonami, aby poprawić wartość stanowiska. Wiele badań wskazuje na fakt, że zboża uprawiane po nich dają zwyżkę plonu do 5 dt w porównaniu ze zbożami uprawianymi po sobie.
Zaleca się tzw. mulczowanie gleb, które między innymi zapobiega erozji wietrznej i wodnej gleb. Ma ono duże znaczenie, zwłaszcza na glebach lekkich. Facelia jako roślina poplonowa uprawiana na mulcz, łatwo się kruszy po przemarznięciu i wiosną można zastosować siew bezpośredni buraków czy kukurydzy w mulcz.
Terminy siewu i zbioru: na plon wtórny – termin siewu maj czerwiec, termin zbioru po 40 dniach od wysiania, na międzypolon ścierniskowy – termin siewu lipiec, termin zbioru po 40 dniach od wysiania.
Jako roślina ozdobna. Ze względu na swoje ładne kwiaty oraz fakt, że jest bardzo dobrą rośliną miododajną jest też uprawiana jako roślina ozdobna w przydomowych ogródkach.Jako roślina miododajna. Facelia zalicza się najlepszych roślin miododajnych. Pszczoły odwiedzają facelię błękitną przez cały dzień. Na 1 m2 uprawy może pracować 30 pszczół (wydajność na dobrych glebach dochodzi do 300-400 kg miodu/ha)[3].
Materiał siewny był zakupiony w centrali nasiennej 
Zalety uprawy facelii
• szybki wzrost – zagłuszenie wschodzących siewek chwastów i ochrona gleby przed nadmiernym wyparowaniem z niej wilgoci,• krótki okres wegetacji,• duże ilość materii organicznej do gleby 
 Norma wysiewu:w zależności od rodzaju gleby od 10-15 kg /ha tel.  602-629-958

Promowane ogłoszenia

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki