Podchloryn sodu 1000 kg , roztwór wodny, gatunek S

Porównaj

1648.00 zł

6P69GQ - kod rabatowy 3%
Zamów na: distripark.com lub 505 415 704 
Wysyłka za pobraniem 290 zł

Podchloryn sodu 1000 kg, roztwór wodny 15% - posiada właściwości uzdatniające, biobójcze, dezynfekująco-odkażające, czyszczące i wybielające. Substancja niebezpieczna, należy zachować środki ostrożności. Oferta wyłącznie dla firm. Czas realizacji zamówienia do 72 godzin + czas dostawy.
Podchloryn sodowy (NaOCl) jest solą sodową kwasu podchlorawego. Rozpuszczony w wodzie ma żółtozieloną, półprzeźroczystą barwę o wysokim PH. Charakteryzuje się działaniem silnie utleniającym. Otrzymywany jest poprzez nasycenie chlorem roztworu wodorotlenku sodu oraz metali alkaicznych. 

Podchloryn sodu stosowany jest w endodoncji w roli środka płuczącego, podczas opracowywania kanałów korzeniowych. Ma właściwości zarówno odkażające jak i rozpuszczające tkanki. Jest składnikiem czynnym zawartym w wielu silnych wybielaczach, stosuje się go również do odkażania zbiorników wodnych, np. basenów. 

Podchloryn sodu ze względu na swoje właściwości biobójcze jest powszechnie stosowany w hodowli drobiu i innych zwierząt inwentarskich jako uniwersalny środek dezynfekujący. W formie trzy procentowego roztworu wodnego podchloryn sodu jest idealnym środkiem do dezynfekcji powierzchni hodowlanej drobiu, trzody chlewnej, bydła koni i rogacizny. Środek ten może być stosowany powierzchniowo jak i formie mgły czy oprysku. Wydajność środka szacuje się na około 300l cieczy roboczej na obiekt hodowlany np. kurnik o powierzchni od 1750 do 2000 metrów kwadratowych. 

Podchloryn sodu ze względu na swoje właściwości biobójcze jest powszechnie stosowany krajach Europy zachodniej jako uniwersalny fungicyt w uprawach drzew owocowych i winnicach. Wiosenne opryski prewencyjne drzew owocowych w stanie bezlistnym trzyprocentowym roztworem wodnym podchlorynu sodu - przy wydajności ok. 500 l na hektar cieczy roboczej - są zalecanym, powszechnym i planowym zabiegiem pielęgnacyjnym w sadach i winnicach Holandii, Francji i Niemiec. W publikacjach takich autorytetów jak Peter van Arkel oprysk jesienny trzy procentowym roztworem wodnym podchlorynu sodu – przy wydajności ok. 500l cieczy roboczej na hektar - jest wymieniany jako bardzo wysoko skuteczny lub wysoko skuteczny w przypadku prewencji i zwalczania raka drzew owocowych szczególnie grzybów Neonectria ditissima – znanego również pod nazwą Nectri galligena oraz Neonectria.

Podchloryn sodu jako silnie reaktywny utleniacz o właściwościach wybielających i biobójczych jest szeroko stosowany w przemyśle drzewnym jako środek prewencyjny i zwalczający siniznę drewna. W celu zapobieżenia sinizny lub usunięcia przebarwień powszechnie stosuje się oprysk lub kąpiel w 6-8 % roztworze wodnym podchlorynu sodu. 

Uwaga! Podchloryn sodu jest substancją niebezpieczną przy jego użyciu należy stosować odpowiednie środki ochrony osobiste.

6P69GQ - kod rabatowy 3%
Zamów na: distripark.com lub 505 415 704

Promowane ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki