Ceny i notowania jęczmienia – 4-14 października 2021 r.

Ile kosztuje obecnie jęczmień konsumpcyjny, paszowy i browarniany? Na jakim poziomie kształtują się jego ceny minimalne i maksymalne? W których województwach są najwyższe, a w których najniższe? Zapraszamy do zapoznania się z cenami i notowaniami jęczmienia z października 2021 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

10.10.2021 średnia cena skupu jęczmienia konsumpcyjnego w przedsiębiorstwach ustaliła się na poziomie 897 zł/t, w porównaniu do poprzedniego notowania doszło zatem do spadku jej wartości o 1%. Za surowiec paszowy z kolei dostawcom oferowano średnio 886 zł/t, czyli tyle samo, co w zeszłym tygodniu. Jęczmień browarniany osiągnął średnią cenę 890 zł/t, skupowano go więc po niezmienionej cenie w porównaniu do ostatniego notowania.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena jęczmienia, sprzedawanego na krajowych targowiskach, 08.10.2021 wyniosła 939 zł/t, w stosunku do danych z poprzedniego tygodnia wzrosła zatem o 1%. Najniższa odnotowana cena tony surowca wyniosła 750 zł, co jest równoznaczne z jej wzrostem o 15%. Najwyższa targowiskowa cena jęczmienia ukształtowała się na poziomie 1200 zł/t, nie uległa więc zmianie.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

Najniższą cenę jęczmień osiągnął obecnie w województwie: Lubelskie, gdzie sprzedaje się go po 860 zł/t. Notowania tego surowca są najwyższe w województwie: Wielkopolskie, tam bowiem kosztuje on 1075 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W minionym tygodniu jęczmień można było nabyć po najniższej cenie na targowiskach: Skalbmierz (Świętokrzyskie), na których jego cena wyniosła 750 zł. Najwięcej tona zboża kosztowała na targowiskach: Leszno (Wielkopolskie), gdzie za jęczmień płacono 1200 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

Kategorie
Jęczmień

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki