Ceny i notowania rzepaku – 4-10 października 2021 r.

Jakie ceny na polskim rynku osiągają nasiona rzepaku i ich produkty pochodne – olej, śruta i makuch? Prezentujemy ceny i notowania rzepaku z października 2021 r.

Zmiany cen zakupu nasion rzepaku

10-10-21 średnia krajowa cena zakupu nasion rzepaku wyniosła 2.692 zł/t, czyli o 6% więcej niż w minionym tygodniu. W stosunku do zeszłego roku odnotowano natomiast wzrost cen surowca o 60%.

Zmiany cen sprzedaży produktów rzepakowych

Koszt tony rafinowanego oleju rzepakowego ukształtował się w tym tygodniu na poziomie 5.254 zł, można więc było kupić go o 1% taniej niż tydzień temu i o 45% drożej w porównaniu do zeszłego roku. Na rynku śruty rzepakowej w ciągu tygodnia odnotowano wzrost cen o 3% i cena tony surowca wynosi obecnie 6.354 zł, co pozwala zaobserwować jej stagnację w porównaniu do minionego roku. Makuch rzepakowy kupujemy po 1.178 zł/t, jego notowania nie uległy więc zmianie w ciągu zeszłego tygodnia. Cena tony surowca jest zarazem o 33% wyższa niż w zeszłym roku.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kategorie
Rzepak

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki