Ceny i notowania jęczmienia – 30 sierpnia – 5 września 2021 r.

Ile kosztuje obecnie jęczmień konsumpcyjny, paszowy i browarniany? Na jakim poziomie kształtują się jego ceny minimalne i maksymalne? W których województwach są najwyższe, a w których najniższe? Zapraszamy do zapoznania się z cenami i notowaniami jęczmienia z przełomu sierpnia i września 2021 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

05.09.2021 średnia cena skupu jęczmienia konsumpcyjnego w przedsiębiorstwach ustaliła się na poziomie 784 zł/t, w porównaniu do poprzedniego notowania doszło zatem do jej zastoju. Za surowiec paszowy z kolei dostawcom oferowano średnio 809 zł/t, czyli tyle samo, co w zeszłym tygodniu. Jęczmień browarniany osiągnął średnią cenę 818 zł/t, skupowano go więc o 1% drożej w porównaniu do ostatniego notowania.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena jęczmienia, sprzedawanego na krajowych targowiskach, 03.09.2021 wyniosła 904 zł/t, w stosunku do danych z poprzedniego tygodnia wzrosła zatem o 1%. Najniższa odnotowana cena tony surowca wyniosła 725 zł, co jest równoznaczne z jej wzrostem o 7%. Najwyższa targowiskowa cena jęczmienia ukształtowała się na poziomie 1100 zł/t, nie uległa więc zmianie.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

Najniższą cenę jęczmień osiągnął obecnie w województwie: Świętokrzyskie, gdzie sprzedaje się go po 750 zł/t. Notowania tego surowca są najwyższe w województwie: Małopolskie, tam bowiem kosztuje on 969 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W minionym tygodniu jęczmień można było nabyć po najniższej cenie na targowisku: Ciechanowiec (Podlaskie), na którym jego cena wyniosła 725 zł. Najwięcej tona zboża kosztowała na targowisku: Długosiodło (Mazowieckie), gdzie za jęczmień płacono 1100 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

Kategorie
Jęczmień

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki