Ceny i notowania kukurydzy – 18-24 października 2021 r.

Przedstawiamy ceny i notowania kukurydzy z października 2021 r. Informujemy, jak w skali tygodnia i roku zmieniały się koszty zakupu surowca paszowego. Zestawiamy ceny kukurydzy z najdroższych i najtańszych targowisk oraz prezentujemy skrajne różnice jej notowań w różnych województwach.

Zmiany cen w przedsiębiorstwach

24.10.2021 cena kukurydzy paszowej wyniosła 948 zł/t, odnotowano zatem jej wzrost o 36% w stosunku do minionego roku. W porównaniu do 2019r. cena kukurydzy wzrosła natomiast o 54%.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W dniu 2021-10-24 kukurydzę mogliśmy kupić po najniższej cenie w województwie: Podkarpackie, gdzie tona paszy kosztowała 1056 zł. Najwyższą wartość cena kukurydzy osiągnęła w województwach: Lubuskie i Wielkopolskie – za tonę surowca klienci płacili tam 1300 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W zeszłym tygodniu cena kukurydzy osiągnęła najniższą wartość na targowisku: Skalbmierz (Świętokrzyskie), gdzie koszt zakupu tony materiału paszowego wyniósł 800 zł. Najwięcej trzeba było natomiast zapłacić na targowisku: Leszno (Wielkopolskie), gdzie cena surowca ukształtowała się na poziomie 1400 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kategorie
Kukurydza

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki