Ceny i notowania kukurydzy – 9-15 sierpnia 2021 r.

Przedstawiamy ceny i notowania kukurydzy z sierpnia 2021 r. Informujemy, jak w skali tygodnia i roku zmieniały się koszty zakupu surowca paszowego. Zestawiamy ceny kukurydzy z najdroższych i najtańszych targowisk oraz prezentujemy skrajne różnice jej notowań w różnych województwach.

Zmiany cen w przedsiębiorstwach

2021-08-15 cena kukurydzy paszowej wyniosła 1040 zł/t, odnotowano zatem jej wzrost o 25% w stosunku do minionego roku. W porównaniu do 2019r. cena kukurydzy wzrosła natomiast o 49%.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W dniu 2021-08-15 kukurydzę mogliśmy kupić po najniższej cenie w województwie: Podkarpackie, gdzie tona paszy kosztowała 944 zł. Najwyższą wartość cena kukurydzy osiągnęła w województwie: Świętokrzyskie – za tonę surowca klienci płacili tam 1340 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W zeszłym tygodniu cena kukurydzy osiągnęła najniższą wartość na targowisku: Przemyśl (Podkarpackie), gdzie koszt zakupu tony materiału paszowego wyniósł 875 zł. Najwięcej trzeba było natomiast zapłacić na targowisku: Żary (Lubuskie), gdzie cena surowca ukształtowała się na poziomie 1300 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

Kategorie
Kukurydza

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki