Ceny i notowania owsa – 23-29 sierpnia 2021 r.

Jak kształtują się ceny owsa paszowego i konsumpcyjnego w Polsce? Ile płacą dostawcom przedsiębiorcy i jakie ceny osiąga surowiec na krajowych targowiskach? Zestawiamy ceny i notowania owsa z końca sierpnia 2021 r.

Zmiany cen w przedsiębiorstwach

29.08.2021 cena owsa konsumpcyjnego ukształtowała się na poziomie 623 zł/t, w ciągu tygodnia nie uległa więc zmianie. Owies paszowy przedsiębiorcy skupowali w minionym tygodniu po 616 zł/t, czyli o 5% drożej.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W tym tygodniu owies osiągnął najniższą cenę w województwie: Świętokrzyskie, gdzie za tonę ziarna należało zapłacić 600 zł. Najdrożej surowiec sprzedawano na targowiskach w województwie: Wielkopolskie, gdzie jego cenę ustalono na poziomie 925 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

2021-08-29 owies można było nabyć najtaniej na targowisku: Garwolin (Mazowieckie), gdzie jego cena wyniosła 550 zł/t. Najwyższą cenę, 1000 zł/t, surowiec osiągnął natomiast na targowisku: Skoczów (Śląskie) i Leszno (Wielkopolskie).

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Owies

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki