Ceny i notowania owsa – 27 września – 3 października 2021 r.

Jak kształtują się ceny owsa paszowego i konsumpcyjnego w Polsce? Ile płacą dostawcom przedsiębiorcy i jakie ceny osiąga surowiec na krajowych targowiskach? Zestawiamy ceny i notowania owsa z przełomu września i października 2021 r.

Zmiany cen w przedsiębiorstwach

03.10.2021 cena owsa konsumpcyjnego ukształtowała się na poziomie 665 zł/t, w ciągu tygodnia nie uległa więc zmianie. Owies paszowy przedsiębiorcy skupowali w minionym tygodniu po 683 zł/t, czyli o 3% taniej.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W tym tygodniu owies osiągnął najniższą cenę w województwie: Podlaskie, gdzie za tonę ziarna należało zapłacić 625 zł. Najdrożej surowiec sprzedawano na targowiskach w województwie: Wielkopolskie, gdzie jego cenę ustalono na poziomie 1200 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

2021-10-03 owies można było nabyć najtaniej na targowisku: Sokółka (Podlaskie), gdzie jego cena wyniosła 575 zł/t. Najwyższą cenę, 1200 zł/t, surowiec osiągnął natomiast na targowisku: Leszno (Wielkopolskie).

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

Kategorie
Owies

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki