Ceny i notowania owsa – 6-12 września 2021 r.

Jak kształtują się ceny owsa paszowego i konsumpcyjnego w Polsce? Ile płacą dostawcom przedsiębiorcy i jakie ceny osiąga surowiec na krajowych targowiskach? Zestawiamy ceny i notowania owsa z września 2021 r.

Zmiany cen w przedsiębiorstwach

12.09.2021 cena owsa konsumpcyjnego ukształtowała się na poziomie 674 zł/t, w ciągu tygodnia wzrosła więc o 2%. Owies paszowy przedsiębiorcy skupowali w minionym tygodniu po 651 zł/t, czyli o 2% drożej.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W tym tygodniu owies osiągnął najniższą cenę w województwie: Podlaskie, gdzie za tonę ziarna należało zapłacić 635 zł. Najdrożej surowiec sprzedawano na targowiskach w województwie: Wielkopolskie, gdzie jego cenę ustalono na poziomie 950 zł/t.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

2021-09-12 owies można było nabyć najtaniej na targowisku: Sokółka (Podlaskie), gdzie jego cena wyniosła 575 zł/t. Najwyższą cenę, 1000 zł/t, surowiec osiągnął natomiast na targowiskach: Racibórz (Śląskie) i Leszno (Wielkopolskie).

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Owies

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki