Ceny i notowania pszenżyta – 2-8 marca 2020 r.

Jakim zmianom ulegają średnie ceny pszenżyta w przedsiębiorstwach? Jakie maksymalne i minimalne ceny osiąga to zboże na krajowych targowiskach? W którym województwie kosztuje najmniej, a w którym najwięcej? Oto aktualne ceny i notowania pszenżyta z marca 2020 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego 2020-03-08 płacono średnio 661 zł/t, w ciągu tygodnia jej wartość spadła zatem o 1%. Struktura obrotu wyniosła 8,3 %.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się w zeszłym tygodniu na poziomie 730 zł/t, co oznacza wzrost o 0% w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 550-950 zł/t. W ciągu tygodnia najniższa możliwa cena surowca uległa zastojowi, podczas gdy najwyższa wzrosła o 5%.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W minionym tygodniu pszenżyto można było kupić najtaniej w województwie: Mazowieckie, tona surowca kosztowała tam bowiem 682 zł. Jego cena osiągnęła najwyższą wartość w województwie: Zachodniopomorskie, gdzie za tonę materiału paszowego płacono 900 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Według najnowszych notowań pszenżyto sprzedaje się najtaniej na targowisku Przytyk (Mazowieckie) – za tonę zboża zapłacimy tam 550 zł. Najdrożej można je nabyć z kolei na targowisku Sławno (Zachodniopomorskie), gdzie koszt surowca wzrósł do 900 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Pszenżyto

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki