Ceny i notowania pszenżyta – 3-9 lutego 2020 r.

Jakim zmianom ulegają średnie ceny pszenżyta w przedsiębiorstwach? Jakie maksymalne i minimalne ceny osiąga to zboże na krajowych targowiskach? W którym województwie kosztuje najmniej, a w którym najwięcej? Oto aktualne ceny i notowania pszenżyta z lutego 2020 r.

Ceny w przedsiębiorstwach

W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego 2020-02-09 płacono średnio 649 zł/t, w ciągu tygodnia jej wartość spadła zatem o 2%. Struktura obrotu wyniosła 7,5 %.

Ceny na polskich targowiskach

Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się w zeszłym tygodniu na poziomie 733 zł/t, co oznacza stagnację w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 600-980 zł/t. W ciągu tygodnia najniższa możliwa cena surowca uległa zastojowi, podczas gdy najwyższa wzrosła o 3%.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W minionym tygodniu pszenżyto można było kupić najtaniej w województwie: Podlaskie, tona surowca kosztowała tam bowiem 675 zł. Jego cena osiągnęła najwyższą wartość w województwie: Lubuskie, gdzie za tonę materiału paszowego płacono 900 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

Według najnowszych notowań pszenżyto sprzedaje się najtaniej na targowiskach Przytyk (Mazowieckie), Sokółka (Podlaskie), Skalbmierz (Świętokrzyskie), Wolsztyn (Wielkopolskie) – za tonę zboża zapłacimy tam 600 zł. Najdrożej można je nabyć z kolei na targowiskach Żary (Lubuskie), Sławno (Zachodniopomorskie), gdzie koszt surowca wzrósł do 900 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  

Kategorie
Pszenżyto

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki