Koper Bouquet – wczesna odmiana przeznaczona do uprawy w doniczce

Koper Bouquet to jedna z niewielu odmian kopru przeznaczona do uprawy w doniczce. Jego zwarte, duże liście i atrakcyjne baldachy mogą stanowić niezwykle estetyczną i wspaniale pachnącą dekorację parapetów w kuchni.

Opis

To jedna z najwcześniejszych odmian kopru. Ma mały, zwarty pokrój, więc nadaje się do uprawy w doniczkach. Jego wzniesione, twardawe łodygi są bardzo obficie ulistnione, mają stosunkowo duże liście w żywym, zielonym kolorze.

Pędy kwiatostanowe pojawiają się średnio wcześnie i tworzą duże, gęste baldachy. I zielone części rośliny, i jej kwiaty mają bardzo silny aromat typowy dla kopru, który przenosi się także na przyprawiane nim potrawy. 

Zastosowanie

Koper Bouquet może być hodowany w gruncie, ale znacznie częściej jest wykorzystywany do uprawy doniczkowej. Jego małe roślinki i zwarty pokrój sprawiają, że wspaniale wygląda na parapetach i dobrze komponuje się z innymi roślinami ozdobnymi.

Koper tej odmiany wysiewa się już w marcu, ale nie jest to konieczne, gdyż na rynku są dostępne doniczki z roślinkami w początkowych fazach wzrostu. Uprawa kopru Bouquet w domu może trwać cały rok.

Wczesne, zielone części rośliny fantastycznie sprawdzają się jako przyprawa do wielu potraw, zup, mięs i ziemniaków. Duże, atrakcyjne baldachy natomiast można dodawać do słoików z kwaszonymi ogórkami – nadają im niezwykły aromat.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki