Koper Superducat – popularna i niezwykle aromatyczna odmiana kopru

Wysoka zawartość olejków eterycznych w liściach kopru Superducat sprawia, że jest to jedna z najbardziej aromatycznych odmian kopru. Jego liście nadają się do bezpośredniego spożycia i mrożenia, a baldachy najlepiej sprawdzą się w kwaszeniu ogórków.

Opis

Koper Superducat jest bardzo popularny, mimo że nie należy do najgęściej ulistnionych odmian. Jest średnio wczesny, dość plenny. Jego rośliny mają intensywnie zieloną barwę łodyg, na których znajdują się również zielone, niezbyt gęste liście.

Odmiana wyróżnia się niezwykłym zapachem, który zawdzięczają bardzo dużej zawartości olejków eterycznych w liściach. Roślina średnio wcześnie wypuszcza pędy kwiatostanowe i przez jakiś czas zachowuje jeszcze liście odpowiednie do użytku. Baldachy kwiatowe są dość duże, gęste, mają intensywny żółty kolor.

Zastosowanie

Superducat nadaje się przede wszystkim do uprawy polowej. Jego nasiona można siać do gruntu od marca do końca lipca. Dobrze radzi sobie uprawiany współrzędnie z innymi warzywami, można także prowadzić uprawę czystą.

Nadaje się i do ogródków amatorskich i na plantacje zakrojone na szerszą skalę. Jego zielone liście są wspaniałą przyprawą, zarówno w formie żywej, jak i suszonej mają niezwykle silny aromat, który przenika na wszystkie potrawy.

Rośliny nadają się także do mrożenia, ponieważ niska temperatura nie zmienia ani ich zapachu, ani smaku. Zebrane baldachy również mają intensywny zapach, więc sprawdzają się w przygotowywaniu ogórków kwaszonych.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki