Arbuz Rosario - odmiana genetycznie przystosowana do naszego klimatu

Uprawa arbuza w Polsce nie należy do najłatwiejszych zadań – jest to roślina ciepłolubna. Rosario natomiast to jedna z odmian arbuza, które zostały genetycznie przystosowane do naszego klimatu. Z tego względu cieszy się bardzo dużą popularnością wśród właścicieli przydomowych ogródków.

Opis

Arbuz Rosario jest jedną z niewielu odmian, które nadają się do uprawy w Polsce i nie wymagają osłon. Jest bardzo wczesna, odporna na zimno i wykazuje się wysoką tolerancją na niekorzystne warunki pogodowe.

Jest to odmiana o bardzo ciemnej skórce, na której można dostrzec ciemniejsze, podłużne i regularnie prążkowania. Pod niezbyt grubą skórką znajduje się ciemnoróżowy bardzo słodki miąższ. Małe pestki są średnio liczne.

Odpowiednio pielęgnowany arbuz Rosario rodzi duże, okrągłe owoce, których waga może dobiegać nawet do 4 kilogramów.

Zastosowanie

Jedną z najbardziej przydatnych w klimacie Polski cech arbuza Rosario jest jego zdolność do zawiązywania owoców nawet w niskiej temperaturze. W innym wypadku jego uprawa w gruncie nie byłaby możliwa.

Jest to odmiana niezwykle smaczna, nadaje się do spożycia bezpośredniego i trudno się przechowuje. Ze względu na swoje właściwości może być uprawiana amatorsko. Wykazuje bardzo dużą tolerancję na mączniaka rzekomego i prawdziwego.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki