Arbuz Złoto Wolicy - odmiana o charakterystycznej złotej skórce

To pierwsza powstała w Polsce odmiana arbuza o charakterystycznej, złotej skórce. Jest bardzo smaczny i łatwy w uprawie, więc często bywa wybierany przez ogrodników amatorów. Z powodzeniem można uprawiać Złoto Wolicy w gruncie.

Opis

Rośliny arbuza Złoto Wolicy są dość duże – mają płożące pędy, które dorastają nawet do 2 metrów długości. Pojawiają się na nich początkowo zielone, żółknące w miarę dojrzewania owoce o sporym rozmiarze.

Owocowanie rozpoczyna się już po około 5 miesiącach od wysiania, jest więc to odmiana bardzo wczesna. Arbuzy Złoto Wolicy mają kulisty lub lekko jajowaty kształt, wyróżniają się też żółtym kolorem gładkiej skórki, pod którą kryje się czerwony, jędrny i bardzo soczysty miąższ.  

Zastosowanie

Arbuz Złoto Wolicy to odmiana przystosowana do uprawy w klimacie Polski. Mimo tego do prawidłowego rozwoju potrzebuje wyższej temperatury – optymalna to 22-28 stopni Celsjusza. Jest to polecana do uprawy pod osłonami, ale w cieplejsze lata można zasadzić ją w gruncie wyściółkowanym czarną folią.

Nie nadaje się do wysiewania bezpośrednio do gruntu, należy stworzyć rozsady, które mogą zostać wsadzone dopiero gdy zrobi się cieplej – około połowy maja. Odmiana odznacza się bardzo wysoką odpornością na mącznika rzekomego i właściwego, dzięki czemu nie potrzebuje szczególnej ochrony chemicznej na te choroby.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki