Arbuz Janosik - oryginalna odmiana arbuza o żółtym miąższu

Arbuz Janosik to bardzo oryginalna polska odmiana arbuza. Wyróżnia się przede wszystkim żółtym kolorem miąższu. Z tego względu cieszy się dużą popularnością. Bardzo efektownie prezentuje się w kolorowych sałatkach i kompozycjach ze standardowym czerwonym arbuzem.

Opis

To jedna z najbardziej popularnych i oryginalnych odmian arbuza uprawianego w Polsce. Jest to odmiana średnio wczesna, dobrze dostosowana do naszych warunków klimatycznych. Tworzy rośliny o płożącym pokroju, które są silnie rozgałęzione o niezbyt dużej sile wzrostu.

Na pojedynczej roślinie pojawia się kilka dużych (3,5-5,5) owoców o cienkiej, ciemnozielonej skórce z jeszcze ciemniejszymi, wyraźnymi smugami i słabo zaznaczonym marmurkiem. Najbardziej wyróżniającym odmianę Janosik jest żółty kolor miąższu, który jest bardzo słodki i soczysty, charakteryzuje się dużą zwartością i bardzo niewielką liczbą nasion.

Zastosowanie

Arbuz Janosik cieszy się dużą popularnością ze względu na swój nietypowy kolor. Jest bardzo często wybierany przez ogrodników amatorów. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że powstał w Polsce i jest dostosowany do panujących tu warunków, więc można z powodzeniem uprawiać go na polu. Poleca się również uprawę w tunelach foliowych, ale nie jest to konieczne.

Odmiana wykazuje bardzo dużą odporność na choroby, nie potrzebuje więc szczególnej ochrony chemicznej. Jest to bardzo plenna odmiana, która powinna dać wysoki i dobrej jakości plon nawet mniej doświadczonym ogrodnikom.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki