Pomidor Cytrynek Groniasty – niezwykle słodka odmiana o cytrynowym kolorze owoców

Nazwa „Cytrynek Groniasty” w zasadzie mówi sama za siebie – jest to odmiana pomidora o cytrynowym kolorze owoców, które rosną w dużych, dekoracyjnych gronach. Są bardzo smaczne, mogą więc stanowić słodki, atrakcyjny dodatek do wielu różnych dań i kompozycji warzyw.

Opis

Pomidor Cytrynek Groniasty to jedna z najbardziej oryginalnych i efektownych odmian pomidorów typu cherry. Na średnio wysokich roślinach o zwartym typie pokroju pojawiają się małe do 15 gram owoce zbite w duże agrona.

Oblepione owocami grona mogą mieć nawet od 60 70 centymetrów długości i niezwykle ładnie się prezentują. Pomidorki Cytrynka Groniastego są żółte, mają gładką skórkę bez żebrowań i przebarwień i również na żółto wybarwiony miąższ. Są kuliste, bardzo regularne, nie zdarzają się zdeformowane egzemplarze.

Zastosowanie

Owoce pomidora Cytrynek Graniasty są bardzo smaczne i ładnie wyglądają, cieszą się więc dużą popularnością. Największe zastosowanie znajdują w kuchni, polecane są do spożycia na surowo. Najczęściej stanowią kolorowy i bardzo smaczny dodatek do dań albo element dekoracyjny półmisków i talerzy. Raczej nie robi się z nich przetworów.

Nadają się do uprawy amatorskiej, nie potrzebują dużo uwagi, w związku z czym są najlepszym wyjściem dla początkujących albo zapominalskich ogrodników. Wymagają wilgotnego podłoża. Są bardzo uniwersalne – równie dobrze radzą sobie wysadzone pod osłony i do gruntu, z powodzeniem można także uprawiać je na balkonie w doniczkach i pojemnikach.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki