Pomidor Efekt – uznana przez hodowców odmiana wyróżniająca się największą plennością

Pomidory odmiany Efekt wyróżniają się spośród innych bardzo wysoką plennością. Pod tym względem ta polska odmiana nie ustępuje nawet najlepszym, znanym na całym świecie odmianom pomidorów.

Opis

Pomidory Efekt cieszą się dużym uznaniem hodowców. Odmiana wyróżnia się niezwykle wysoką plennością i daje bardzo dobrej jakości, dość duże owoce, które w sprzyjających warunkach osiągają od 140 do 160 gram wagi.

Pomidory są bardzo kształtne, regularnie kuliste, dość twarde i otoczone intensywną, czerwoną skórką. Pojawiają się w pojedynczych gronach na roślinach o średniej wielkości, które charakteryzują się niezwykłą żywotnością – rosną i rozwijają się, zachowując wigor przez cały okres wegetacyjny.

Zastosowanie

Ta przeznaczona do uprawy przemysłowej odmiana charakteryzuje się wysoką jakością owoców, które nadają się przede wszystkim do przetworzenia. Rośliny pomidorów Efekt nie potrzebują zwiększonych oprysków, gdyż są odporne na choroby, szczególnie na szarą pleśń.

Mają dużą tolerancję na stresowe warunki uprawy, zwłaszcza na skoki temperatur i nadmierne nawilżenie. Nie mają szczególnych wymagań dotyczących uprawy, należy jedynie pamiętać, że najlepszy plon przynoszą rozsadzone w rozstawie 2,5 rośliny na metr kwadratowy.

Odmiana Efekt, obok znanej na całym świecie zagranicznej odmiany Raissa, plasuje się na szczycie listy odmian pomidorów o najwyższym poziomie plonowania.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki