Pomidor Polorosa F1 – smaczna i bardzo plenna odmiana typu malinowego

Pomidor Polorosa F1 to jedna z najnowszych odmian typu malinowego. Zaleca się uprawiać ją przede wszystkim na profesjonalnych plantacjach towarowych pod osłonami. Za poświęcone jej nakłady pracy na pewno odwdzięczy się bardzo wysokim plonem.

Opis

Odmiana Polorosa F1 rodzi pięknie prezentujące się pomidory malinowe. Owoce mają różowawą skórkę, która pokrywa miąższ o doskonałym, lekko słodkawym smaku i dużej soczystości oraz jędrności. Są przy tym całkiem duże, gdyż przeciętnie ważą po 180–200 g. Warto też wspomnieć o ich kształcie – przyjmują formę kulistą, choć czasami mogą być lekko spłaszczone od góry, a na ich powierzchni pojawia się delikatne żebrowanie.

Uprawa

Odmianę tę poleca się uprawiać wyłącznie pod osłonami. Produkcję rozsady rozpoczyna się w połowie lutego, a młode rośliny należy posadzić w szklarni lub tunelu foliowym. Zabiegi pielęgnacyjne kontynuujemy aż do lipca. Każdą roślinę zaleca się prowadzić na około sześć gron. Pamiętajmy, że pomidory potrzebują sporo światła, ponieważ jego niedobór skutkuje spadkiem kondycji roślin, które zaczynają słabiej rosnąć i kwitnąć bądź też nadmiernie się wyciągają. Równie ważna jest odpowiednia wilgotność powietrza, która powinna utrzymywać się w granicach 60–65%.

Właściwości

Dużą zaletą owoców prezentowanej odmiany jest brak tendencji do pękania. Poza tym świetnie radzą sobie w warunkach przechowalniczych – w chłodnym pomieszczeniu mogą poleżeć dosyć długo jak na pomidory typu malinowego. Warto wspomnieć, że na ich wysoką jakość wpływają także szypułki, które są trwałe i stanowią z jednej strony efektowną ozdobę, a z drugiej ułatwiają zrywanie owoców. Nie można też zapominać o jednej z najważniejszych zalet pomidora Polorosa F1, którą jest bardzo wysoka plenność – okazuje się, że wydaje on tyle samo owoców, ile najwyśmienitsze odmiany mieszańcowe uzyskane za granicą.

Dagmara Deska

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki