Pomidor Red Pear – oryginalna odmiana o owocach gruszkowatego kształtu

Pomidor Red Pear to oryginalna odmiana pomidorów wysokich. Swoją nazwę zawdzięcza swojemu ciekawemu kształtowi przypominającemu gruszkę. Cieszy się popularnością wśród ogrodników amatorów ze względu na wyjątkowy, słodki smak.

Opis

Najbardziej charakterystyczną częścią pomidorów Red Pear są owoce – mają oryginalny kształt lekko żebrowanej sakiewki. Są bardzo duże – osiągają masę około 250 gram, mają czerwoną, lśniącą skórkę, mięsisty, dobrze wybarwiony miąższ i delikatną zieloną piętkę, która zanika w miarę dojrzewania. Owoce pojawiają się wcześnie w nielicznych gronach na silnie rosnących, wysokich roślinach, które wymagają palikowania i regularnego cięcia.

Zastosowanie

Odmiana pomidorów Red Pear jest przeznaczona do uprawy amatorskiej. Wymaga nieco uwagi i pracy, szczególnie potrzebuje regularnego przycinania – ma tendencje do szybkiego rozrastania się i wypuszczania nadmiarowych pędów bocznych. Zaleca się prowadzenie roślin na jeden lub maksymalnie dwa pędy.

Najlepiej jest uprawiać tę odmianę w gruncie, w dość szerokiej rozstawie (70x60 centymetrów) z rozsady. Nie powinno się wysiewać nasion wprost do gruntu, gdyż wczesną wiosną mogą zostać porażone przez zimno.

Do prawidłowego rozwoju i silnego plonowania Red Pear potrzebuje żyznego i odpowiednio wilgotnego podłoża. Wymaga także dodatkowego nawożenia i ochrony przed chorobami, gdyż nie wykazuje szczególnej odporności.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki