Pomidor Talon – idealna do przetworów odmiana o aromatycznym miąższu

Pomidor Talon to odmiana idealna do przetworów. Jego miąższ jest mięsisty, bardzo smaczny i aromatyczny a po obróbce termicznej nie traci swojej intensywnie czerwonej barwy. Najlepiej smakuje w postaci przecieru lub soku.

Opis

Talon to średnio wczesna odmiana pomidora. Charakteryzuje się roślinami wiotkołodygowymi o karłowatym pokroju, które nie wykazują się zbyt dużą siłą wzrostu i tendencją do rozrastania się.

Dojrzałe owoce mają intensywną czerwoną barwę skórki i równie dobrze wybarwiony miąższ w typie arbuzowym. Są dość duże – mają około 150 gram wagi i lekko spłaszczony kształt. Ich skórka jest gładka, ale można zauważyć bardzo delikatne żebrowania powierzchni. Owoce pomidorów Talon są bardzo twarde i mięsiste, dlatego dobrze nadają się do transportu, nie mają tendencji do pęknięć.

Roślina jest bardzo plenna a owoce dojrzewają mniej więcej w tym samym czasie, już około 80 dni od posadzenia rozsady. Odmiana wyróżnia się bardzo przyjemnym, intensywnym aromatem.

Zastosowanie

Odmiana została stworzona w Polsce z przeznaczeniem dla przetwórstwa i to właśnie z zakładach warzywno-owocowych najczęściej znajduje zastosowanie. Może być wykorzystywana także w domowych warunkach, również z przeznaczeniem na przetwory. Szczególnie nadaje się do przecieru pomidorowego i produkcji soku.

Jest niezwykle smaczna a po przetworzeniu zachowuje swój intensywny, czerwony kolor. Polecana jest szczególnie do uprawy towarowej – głównie ze względu na wyrównane plonowanie i twardość owoców, które dobrze znoszą transport. Z powodzeniem można jednak wprowadzić pomidory Talon do przydomowego ogródka.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki