Pomidor Tigarella – oryginalna odmiana o dwukolorowej, wyraźnie paskowanej skórce

Pomidory Tigerella swoja nazwę zawdzięczają czerwonej skórce w bardzo wyraźne, żółte lub pomarańczowe prążki, które mogą trochę przypominać sierść tygrysa. Te oryginalne pomidorki mają bardzo bogaty smak i cieszą się niezwykłą popularnością.

Opis

Tigerella to jedna z najnowszych odmian pomidora. Wyróżnia ją przede wszystkim dwukolorowa, paskowana skórka, zazwyczaj gładka, bez wyraźnej piętki. Tworzy dosyć rozrośnięte rośliny o wysokości około 2 metrów.

Charakteryzuje się bardzo wczesnym owocowaniem i sporą plennością, nawet w niesprzyjających warunkach tworząc duży, stabilny plon niewielkich pomidorków typu cherry. Owoce mają około 70g wagi i od 3,5 do 4 centymetrów średnicy.

Zastosowanie

Te niewielkie pomidorki świetnie sprawdzają się w kuchni. Ze względu na swój wyjątkowy, bogaty, nieco kwaskowy smak świetnie nadają się przede wszystkim do sałatek i bezpośredniego spożycia.

„Tygrysie” prążki na ich czerwonej skórce sprawiają, że wyglądają bardzo atrakcyjnie i mogą stanowić niezwykle smaczną, ciekawą dekorację wielu dań. Nie poleca się ich do przetwarzania, ponieważ najlepiej smakują na surowo.

Mogą być uprawiane także przez początkujących ogrodników, nie mają szczególnych wymagań glebowych ani temperaturowych. Odmiana Togerella nadaje się do uprawy zarówno w gruncie, przy palikach jak i pod osłonami.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki